Лікування захворювань сітківки


Що робити при
захворюваннях сітківки

Захворювання сітківки є серйозною проблемою офтальмології, так як в більшості випадків це хронічні захворювання, які залежать від загального стану організму, перебувати під постійним наглядом і нерідко є причиною сліпоти. Для лікування захворювань сітківки використовують лазерні, ендовітреальних і хірургічні методики. Можна виділити кілька основних захворювань сітківки, в лікуванні яких застосовуються ці методики. Консультантами офтальмологічної клініки «Центр Зору» прооперовані тисячі пацієнтів і накопичений багаторічний досвід цієї хірургії!


  • Діабетична ретинопатія
Діабетична ретинопатія

Діабетична ретинопатія – захворювання сітківки, яке розвивається на тлі цукрового діабету I і II типів.

Цукровий діабет – це хронічне ендокринне захворювання, яке характеризується постійним підвищенням рівня глюкози в крові. При цьому порушуються всі види обміну речовин – вуглеводний, білковий і жировий, що призводить до ураження периферичної судинної системи і як наслідок, порушення роботи очей, нирок, печінки і нижніх кінцівок.

Факторами ризику для розвитку діабетичної ретинопатії є тип, тривалість, ступінь компенсації цукрового діабету, наявність гіпертонічної хвороби, периферичної ангіопатії нижніх кінцівок, ниркових проблем.

В основі успішного лікування діабетичної ретинопатії лежить якісний контроль глікемії, ліпідів крові і нормалізоване артеріальний тиск. Ці фактори значно уповільнюють розвиток захворювання. Важливо своєчасно діагностувати і почати лікування діабетичної ретинопатії. Якщо зміни в хвороби торкнулися центральну частину сітківки, може значно знизитися гострота зору. Якщо зміни внаслідок діабетичної ретинопатії не торкнулися центр сітківки, в процесі лікування призначається лазерна фотокоагуляція сітківки, з метою усунення новоутворених кровоносних судин та ішемічної зони сітківки, тим самим знижуючи розвиток захворювання.

Лазеркоагуляція сітківки дозволяє блокувати крововиливи, при цьому відбувається коагуляція нових судин, розсмоктування ексудатів, поліпшується постачання сітківки киснем. За рахунок лікування лазером при такому захворюванні можна зупинити рубцеві і дистрофічні процеси, в центральній зоні сітківки налагоджується кровообіг, стабілізується загальний стан і активізується обмін речовин

При проведенні лазерокоагуляції сітківки для лікування діабетичної ретинопатії необхідно враховувати ступінь компенсації цукрового діабету у пацієнта і рівень його гликированного гемоглобіну!

При неефективності лазерного лікування і появи ознак прогресування діабетичної ретинопатії (проліферативна ретинопатія, крововиливи в порожнину ока, відшарування сітківки) проводиться хірургічне лікування – закрита вітректомія.

  • Діабетичний макулярної набряк
Діабетичний макулярної набряк

Діабетичний макулярної набряк – це захворювання центральної (макулярної зони) сітківки, яке розвивається на тлі діабету I і II типів. При цьому, діабетичний макулярної набряк може бути самостійним діагнозом або поєднуватися з діабетичну ретинопатію. Ця проблема призводить до поступового зниження і відсутності центрального зору!

Пацієнти, яким поставлений діагноз діабетичного макулярного набряку повинні бути на постійному контролі у офтальмолога. Крім цього, необхідно проводити діагностичні тести (тест Амслера), оптико-когерентну томографію сітківки в динаміці, а при зниженні зору проводиться введення інгібіторів VEGF (які перешкоджають виробленню патологічного судинного фактора росту). Це «золотий» стандарт лікування діабетичного макулярного набряку. Курс лікування такими препаратами має певну тривалість, якій необхідно дотримуватися! Проведення такого курсу для лікування діабетичного макулярного набряку можливо, не чекаючи повної компенсації цукрового діабету.

При наявності фіброзних змін на тлі макулярного діабетичного набряку проводиться хірургічне лікування (закрита вітректомія) якомога раніше!

  • Периферична дегенерація сітківки
Периферична дегенерація сітківки

Периферична дегенерація сітківки – це стан, коли сітківка стоншується і розтягується, що може бути небезпечним і призвести до такого грізного ускладнення, як відшарування сітківки.

У місці дії лазерного променя відбувається коагуляція і завдяки цьому, зміцнення сітківки. Як правило, якщо процедура виконана вчасно і коректно, то це дозволяє стабілізувати ситуацію на очному дні і уникнути ускладнень.

При розвитку відшарування сітківки на тлі периферичної дегенерації проводять тільки хірургічне лікування якомога раніше! При цьому може бути виконано або екстрасклеральное пломбування, або закрита вітректомія.

  • Тромбоз центральної вени сітківкі (ЦВС)
Тромбоз центральної вени сітківкі (ЦВС)

Тромбоз центральної вени сітківки (ЦВС) – гостре судинне захворювання ока. При цьому відбувається порушення кровообігу в центральній вені сітківки і потім, як наслідок, з’являються крововиливи і набряк в різних відділах сітківки.

Причиною розвитку тромбозу ЦВС є все ті ж порушення балансу судинної системи, показників згортання крові.

За характерними скаргами пацієнта можна практично поставити цей діагноз: зір зникає під час сну і вранці людина помічає його зниження або повна відсутність. Це ситуація вимагає негайного лікування: медикаментозна терапія, проведення анти-VEGF-терапії або гормонотерапії препаратами тривалої дії. Це дуже ефективне лікування, проте воно повинно бути проведено якомога раніше. Якщо лікування не проводити своєчасно, то поліпшення зору відбудеться до 8 -12 місяців і при цьому дуже часто розвиваються ускладнення.

  • Вікова макулодистрофія
Вікова макулодистрофія

Вікова макулодистрофія – це судинне захворювання центральної зони сітківки. Найчастіше це захворювання хворіють жінки після 50 років.

Підступність захворювання полягає в досить тривалій відсутності клінічних ознак і суб’єктивних відчуттів з боку пацієнта. При цьому, коли вони з’являються, пацієнт скаржиться на появу розмитості, плям в центральній частині зору, викривлення в контурах предметів.

Вікова макулодистрофія може бути «суха» і «волога».

«Суха» форма найчастіше розвивається повільно і поступово, протягом багатьох років. Клітини макули гинуть невеликими областями, зображення можуть стати розмитими і блідими, губляться деталі зображення. При «сухий» формі важливий контроль за артеріальним тиском, показниками крові і лікується вона із застосуванням препаратів, які поліпшують кровообіг, постачання тканини сітківки киснем. Такий стан сітківки може бути протягом багатьох років, але «суха» форма макулодистрофії може перейти у «вологу» форму.

«Волога» (ексудативна) форма макулодистрофії має більш агресивний перебіг. Ця форма захворювання вимагає більш активного лікування! «Золотим» стандартом лікування в цьому випадку є проведення анти-VEGF-терапії. Курс лікування такими препаратами має певну тривалість, якій необхідно дотримуватися! При цьому, також важливий контроль за артеріальним тиском і параметрами крові.

АДРЕСА

Коломийський пров.17/31а, Київ


ТЕЛЕФОН

+380 68 400 4444


ЗАПИС

Виберіть зручний для Вас час для консультації
Copyright © 2019 Centrzory.com.ua All Rights Reserved